Verellus

Verellus on 2012. aastal meie talus sündinud võigu värvusega ruun.
Ema on meie talu esimene hobune Hella ja isa eesti tõugu täkk Veksel 823E.
Müüsime Verelluse 2014. aastal. Kui tema ema Hella tervis hakkas 2017. aastal järsult halvenema ja märkasime, et Verelluse uus omanik peab saatuse tahtel hobuste pidamise lõpetama, siis sai vastu võetud kaalutletud, kuid vägagi emotsionaalne otsus- Verellus tagasi osta. Seega alates 28.07.2017 on Verellus jälle "vanas" kodus tagasi.
Vahepeal on Verellus õppinud ratsahobuse ametit. Täname väga Madli Juhanit, kelle juures sirgus Verellusest ilus ja hea iseloomuga hobune! :)
Verellus on  ilusa värvi ning hea liikumisega hobune. Turjakõrgus ligi 155 cm. 
Verelluse ema Hella oli nooruspõlves väga hea ratsahobune. Tema suuremad saavutused spordis:
  • 1996. aastal osales Hella Niitväljal Eesti Sisemeistrivõistlustel kahevõistluses, kus saavutas Juunioride ja noorte arvestuses 13 osaleja seas 1. koha, ratsanikuks Marlen Vassil. Teiseks jäid Hanno Ellermann ja Palladium.
  • Eesti Meistrivõistlustel koolisõidus (15.09.1996 Veskimetsas) saavutasid Hella ja Marlen Vassil seenioride arvestuses 6 osaleja seas 3. koha.
  • 1997. aasta Eesti Sisemeistrivõistlustel kahevõistluses saavutasid Marlen Vassil ja Hella 24 osaleja seas 2. koha. Esimeseks jäi seekord Hanno Ellermann hobusel Palladium.
Kahjuks jäi raske vigastuse tõttu Hella karjäär pooleli...